Xiaomi w Polsce, czyli fenomen niedostatku

Xiaomi w Polsce, czyli fenomen niedostatku

W kwietniu 2019 r. badacze z Check Point znaleźli lukę w zabezpieczeniach aplikacji na telefony Xiaomi. Zgłoszono, że błąd w zabezpieczeniach był preinstalowany. 30 kwietnia 2020 roku Forbes doniósł, że Xiaomi intensywnie śledzi korzystanie ze swoich przeglądarek, w tym prywatną aktywność przeglądarki, metadane telefonu i nawigację urządzenia, a co bardziej niepokojące, bez bezpiecznego szyfrowania lub anonimizacji, bardziej inwazyjnie i w większym stopniu niż główne przeglądarki.

Xiaomi opublikowało odpowiedź stwierdzającą, że zbieranie zagregowanych danych statystycznych jest wykorzystywane do wewnętrznych analiz i nie będzie łączyło żadnych informacji umożliwiających identyfikację osób z tymi danymi. Jednak po odpowiedzi Gabriela Cirliga, autora raportu, Xiaomi dodało opcję, która pozwala całkowicie zatrzymać wyciek informacji podczas korzystania z przeglądarki w trybie incognito.

Xiaomi po 10 latach porzuca markę „Mi”

Kwestie regulacyjne zostały rozwiązane w styczniu 2013 roku. Wprowadzające w błąd dane dotyczące sprzedaży[edit] Tajwańska Komisja Uczciwego Handlu przeprowadziła dochodzenie w sprawie sprzedaży flash i stwierdziła, że Xiaomi sprzedało mniej smartfonów niż reklamowano. Xiaomi twierdziło, że liczba sprzedanych smartfonów wynosiła 10 000 sztuk w przypadku dwóch pierwszych flash sales i 8 000 sztuk w przypadku trzeciej sprzedaży.

Recenzja] Xiaomi Mi 8 Lite - firma zaczyna rozumieć swoje błędy!Xiaomi Mi przechodzi do historii; firma po 10 latach porzuca swoją markę – Allegro.pl

Okazało się, że podczas pierwszej sprzedaży flash, Xiaomi dał 1,750 priorytetowych „F-kodów” do ludzi, którzy mogli złożyć zamówienia bez konieczności przechodzenia przez sprzedaż flash, zmniejszając w ten sposób zapas, który był publicznie dostępny. FTC ukarała Xiaomi grzywną w wysokości 600 000 NT$. Zamknięcie sklepu w Australii[edytuj] W marcu 2014 roku, Xiaomi Store Australia (niepowiązana firma) rozpoczęła sprzedaż telefonów komórkowych Xiaomi online w Australii poprzez swoją stronę internetową, Xiaomi, Store.

Xiaomi Mi 9 Opinie użytkowników

Jednak Xiaomi wkrótce „zażądało”, aby sklep został zamknięty do 25 lipca 2014 r. W dniu 7 sierpnia 2014 r., wkrótce po wstrzymaniu sprzedaży, strona została usunięta. Komentator branżowy opisał działania Xiaomi, aby uzyskać australijską stronę internetową zamkniętą jako bezprecedensowe, mówiąc: „Nigdy nie natknąłem się na to [wcześniej].

Tymczasowy zakaz w Indiach z powodu naruszenia patentu[edit] 9 grudnia 2014 roku High Court of Delhi wydał nakaz ex parte, który zakazał importu i sprzedaży produktów Xiaomi w Indiach. Nakaz został wydany w odpowiedzi na skargę złożoną przez firmę Ericsson w związku z naruszeniem jej patentu licencjonowanego w ramach sprawiedliwego, rozsądnego i niedyskryminującego licencjonowania.

Fenomen marki Xiaomi – Nie tylko o niezwykłych sukcesach

W dniu 16 grudnia Sąd Najwyższy wydał pozwolenie dla Xiaomi na sprzedaż urządzeń działających na procesorze opartym na Qualcomm do 8 stycznia 2015 r. Xiaomi następnie zorganizowało różne wyprzedaże na Flipkart, w tym jedną w dniu 30 grudnia 2014 r. Jego flagowy telefon Xiaomi Redmi Note 4G wyprzedał się w sześć sekund. Sędzia przedłużył tymczasowe postanowienie ławy dywizji, pozwalając Xiaomi na kontynuowanie sprzedaży telefonów opartych na chipsetach Qualcomm do marca 2018 r.

sankcje z powodu powiązań z Armią Ludowo-Wyzwoleńczą[edytuj] W styczniu 2021 roku rząd Stanów Zjednoczonych uznał Xiaomi za firmę „będącą własnością lub kontrolowaną” przez Armię Ludowo-Wyzwoleńczą i tym samym zakazał jakiejkolwiek amerykańskiej firmie lub osobie prywatnej inwestowania w nią – xiaomi serwis Kraków . Zakaz inwestycji został jednak zablokowany przez orzeczenie sądu amerykańskiego po tym, jak Xiaomi złożyło pozew w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii, przy czym sąd wyraził sceptycyzm co do obaw rządu dotyczących bezpieczeństwa narodowego.

10 lat Xiaomi – oto historia chińskiego tygrysa, który podbił

Xiaomi ujawnia wyniki finansowe. Firma ma powody do optymizmu ITHardwareXiaomi z nowym logotypem. Firma chce wzmocnić swoją pozycję w segmencie premium Interaktywnie.com

W maju 2021 roku Xiaomi osiągnęło porozumienie z Departamentem Obrony, aby usunąć oznaczenie firmy jako powiązanej z wojskiem. Pozew KPN o naruszenie patentu[edytuj] 19 stycznia 2021 roku KPN, holenderska firma telekomunikacyjna zajmująca się telefonią stacjonarną i komórkową, pozwała Xiaomi i innych o naruszenie patentu. KPN złożył podobne pozwy przeciwko Samsungowi w 2014 i 2015 roku w sądzie w Teksasie.

15 lipca 2021 roku, Wyze złożył pozew przeciwko Xiaomi w U.S. Sąd Okręgowy dla Zachodniego Dystryktu Waszyngtonu, argumentując, że istnieje wcześniejsza sztuka i prosząc sąd o deklaratywny wyrok, że patent Xiaomi na odkurzacz-robota z 2019 roku jest nieważny. Cenzura[edytuj] We wrześniu 2021 roku litewskie Ministerstwo Obrony Narodowej zaleciło nie kupować i nie używać chińskich telefonów komórkowych.

Xiaomi po 10 latach porzuca markę „Mi”

Telefony Xiaomi sprzedawane w Europie miały wbudowaną możliwość wykrywania i cenzurowania terminów takich jak „Wolny Tybet”, „Niech żyje niepodległość Tajwanu” czy „ruch demokratyczny”. Zdolność ta została odkryta we flagowym telefonie Xiaomi Mi 10T 5G. Lista terminów, które mogą być cenzurowane przez aplikacje systemowe telefonu Xiaomi, w tym domyślną przeglądarkę internetową, we wrześniu 2021 roku zawierała 449 terminów w języku chińskim, a lista była stale aktualizowana.

Xiaomi to najszybciej rozwijający się producent smartfonów. Apple, Samsung prześcignął też przegrywającego Huawei - Xiaomi PlanetAKTUALIZACJA] Wszyscy manipulują naszymi danymi, ale oberwało się Xiaomi – firma odpowiada VideoTesty.pl

Xiaomi po 10 latach porzuca markę „Mi” serwis xiaomi kraków
Xiaomi zmienia nazwę swoich telefonów. Już nie będzie marki

Retrieved 25 March 2021. „How to say: Xiaomi”. 12 November 2018. „XIAOMI MIUI MONTHLY ACTIVE USERS EXCEED 450 MILLION IN JUNE 2021”. Giz, China (xiaomi serwis Kraków ). 26 August 2021. „Xiaomi Reports Slowest Quarterly Revenue Growth Since July 2018 Listing – Caixin Global”. www. caixinglobal.com. Retrieved 15 February 2020. „Five amazing facts you didn’t know about Xiaomi”.